Отримувати новини від Укртелеком

Контакти прес-центру

Телефон

(44) 234 12 14

Адреса

Україна, Київ-601, 01601, бульвар Т.Шевченка, 18

28.11.2019

15% населення України живе в зоні цифрового розриву

Дані Укртелекома щодо населення, яке мешкає в зоні цифрового розриву співпадає з оцінками «Хуавей Україна» – 15% населення не має можливості доступу до широкосмугового інтернету

Згідно з актуалізованим всеукраїнським дослідженням ПАТ «Укртелеком» щодо скорочення цифрового розриву, в Україні мешкає близько 6,3 млн громадян (15% від загального населення), які не охоплені мережами жодного з операторів інтернет послуг. Про це під час доповіді на «Digital Transformation Forum» розповів Денис Захаренко, директор з розвитку масового сегмента ПАТ «Укртелеком». Ці дані співпадають з результатами попереднього аналізу компанії «Хуавей Україна» щодо підключення до інтернету: 84,9% населення проживає на території, де є можливість підключення до мережі фіксованого широкосмугового інтернету. За методологією аналізу «Хуавей Україна» враховується населення кожної громади, у якій з’являється хоча б один замір тесту швидкості доступу до мережі інтернет, що надається провайдерами та операторами зв’язку.

Укртелеком вже розробив проект з підключення 5,1 тис. населених пунктів в зоні цифрового розриву. Завдяки проекту інтернетом буде охоплено 3,6 млн громадян. Вартість державних інвестицій на те, щоб наблизити показник охоплення інтернетом до середньоєвропейського складає 1,8 млрд грн.

 «У нас є спільне завдання: побудувати телекоммережі там, де їх немає, наближаючи показник проникнення фіксованого інтернету до середньоєвропейського показника – 97%. Для цього є напрацьована система державно-приватного партнерства, де на $1 від уряду є $1 інвестицій бізнесу. Отже, якщо загальні інвестиції в розбудову мережі в 5,1 тис. населених пунктах по всій країні, де мешкає 3,6 млн наших громадян, складають близько 4 млрд грн, то інвестиції від уряду складатимуть 1,8 млрд грн – що є вартістю, наприклад, побудови одного з половиною Шулявського моста» - заявив Денис Захаренко.