Отримувати новини від Укртелеком

Контакти прес-центру

Адреса

Україна, Київ-601, 01601, бульвар Т.Шевченка, 18

23.03.2020

Укртелеком забезпечить оптичним інтернетом понад 200 населених пунктів у 13 областях країни

Оператор домовився з європейськими партнерами про новий проект розвитку мереж волоконно-оптичного інтернету

Укртелеком, разом з європейськими партнерами – компанією Iskratel і словенським банком розвитку SID Bank, підписали новий договір з розвитку мереж волоконно-оптичного інтернету (GPON) у сільській місцевості України. Проект розраховано на два роки, він охоплює понад 200 населених пунктів у 13 областях країни. Загальні інвестиції в проект будівництва мережі складають близько 200 млн грн.

Новий проект став продовженням довгострокової співпраці компаній Укртелеком і Iskratel у розвитку високошвидкісних оптичних мереж доступу. В ході його реалізації буде прокладено понад 2000 км волоконно-оптичних ліній зв'язку та встановлено сучасне комутаційне обладнання, зібране в Словенії на виробничих центрах Iskratel. У результаті будівництва нової мережі, сотні тисяч мешканців сіл Вінницької, Хмельницької, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Полтавської, Миколаївської, Сумської, Рівненської, Херсонської, Харківської, Черкаської, Луганської областей отримають можливість доступу до інтернету на швидкості до 1 Gbit/сек, цифрового інтерактивного телебачення та інших сервісів. Проект охоплює населені пункти, в більшості з яких раніше не було інтернету від жодного з операторів.

Матьяж Альянчич, директор підрозділу широкосмугового Доступу Iskratel, підкреслив, що в розвитку широкосмугового інтернету в Європі все важливішу роль відіграють проекти, що фінансуються інвестиційними банками. Цей проект з фінансуванням SID Bank продовжує довгострокову співпрацю Укртелекому і Iskratel у розвитку оптичного доступу в Україні.

У свою чергу Юрій Курмаз, директор ПАТ «Укртелеком», зазначив, що Укртелеком, як національний інфраструктурний телекомоператор України, має унікальну можливість залучати європейських фінансових і виробничих партнерів до програм подолання цифрового розриву в Україні. На даному етапі роботи з будівництва мережі ведуться згідно з планом. Розпочато роботи в Харківській області. Ситуація навколо пандемії коронавірусу не вплинула на заплановані роботи компаній.

Нова GPON-мережа Укртелекому дасть можливість підключення до оптичного інтернету десяткам тисяч громадян, а громадам дозволить впроваджувати весь спектр цифрових послуг.

 

 

 

Довідка:

ПАТ «Укртелеком» – одна з найбільших телекомунікаційних компаній в Україні, що пропонує своїм клієнтам у всіх регіонах країни практично всі види сучасних телекомунікаційних послуг за єдиним рахунком. Укртелеком – лідер серед провайдерів фіксованого інтернету, має найширше покриття. Оператор реалізує масштабні проекти з розвитку та модернізації мережі, які передбачають заміну мідних кабелів оптичними, розширення географії послуг – щорічно оператор будує тисячі кілометрів оптики. З 2013 року ВАТ «Укртелеком» приєднався до бізнесів SCM.

 

ТОВ «Iskratel» – провідний європейський постачальник рішень для провайдерів послуг, операторів телекоммереж і урядів. Широкосмугові рішення Iskratel орієнтовані на обидві сторони рівняння: сімейство продуктів SI3000 забезпечує перспективних операторів передовою в галузі щільністю і універсальністю розгортання, в той час як абонентське обладнання Innbox гарантує гігабітне підключення і чудовий користувальницький досвід. Будучи піонером в області програмно-обумовленого доступу, Iskratel прокладає шлях до дезагрегованої хмарної інфраструктури, що забезпечує відчутну економію сукупної вартості володіння. Iskratel володіє власними розвитку і виробничими центрами в 30 локаціях, які обслуговують клієнтів у понад 50 країнах світу.

 

SID Bank, Inc. – правонаступник Словенської експортної корпорації, Любляна, яку було засновано 22 жовтня 1992 року як спеціальну фінансову установу приватного права для експортного страхування та фінансування. SID Банк працює як експортно-кредитний банк, а також як уповноважений словенський експортно-кредитний орган (ЕКА), який надає від імені та за рахунок Республіки Словенія неринкове страхування та Програму вирівнювання процентів (IREP). Наприкінці 2006 року компанія придбала ліцензію Банку Словенії і була перетворена в спеціалізований банк для сприяння експорту та розвитку.