Отримувати новини від Укртелеком

Контакти прес-центру

Телефон

(44) 234 12 14

Адреса

Україна, Київ-601, 01601, бульвар Т.Шевченка, 18

11.12.2019

Хмельницька область активно переходить на оптичний інтернет

Хмельницька область на шляху скорочення цифрового розриву між містом і селом: все більше мешканців невеликих населених пунктів у регіоні переходять на широкосмуговий оптичний інтернет

З літа поточного року новозбудована мережа сучасного доступу до інтернету охопила абонентів сіл Антонівка, Миньківці, Радісне, Мовчани, Михайлівці, Мотрунки та інших. У деяких населених пунктах, наприклад Мала Стружка, інтернет з’явився вперше. 

Перевагу місцеві абоненти віддають оптичному інтернету. Волоконно-оптичні лінії зв’язку мають широку пропускну смугу, завдяки чому швидкість мережі може сягати до 1 Гбіт/сек. Такі швидкості дозволяють завантажувати будь-яку інформацію за лічені секунди або хвилини. Крім того, абоненти на «оптиці» вдома можуть за бажанням користуватися додатковими телекомпослугами, зокрема інтернет-телефонією та інтерактивним телебаченням. До речі, остання послуга є дуже затребувана, з огляду на кодування супутникового ТБ-сигналу.

Наявність волоконно-оптичної мережі інтернету в області сприятиме і розвитку бізнесу. Потужні оптичні інтернет-канали здатні забезпечити надійний зв'язок для організацій з багатьма офісами – торгових центрів, міських, районних адміністрацій та сільських рад, медичних установ тощо.

Волоконно-оптичний інтернет до Хмельниччини проводить компанія Укртелеком. З початку масштабної розбудови мережі влітку 2019 року оператор проклав майже 50 км ліній, підключено сотні абонентів у 14 населених пунктах регіону. Будівництво передбачає проведення інтернету до сіл та віддалених населених пунктів і реалізується в межах спільного інвестиційного проєкту Укртелекому та словенської телекомунікаційної компанії «Іскрател».

У 2020-му році на Хмельниччині планується ще більше підключень. Так, регіон за регіоном, Україна зможе досягти стовідсоткової відмітки покриття швидкісним інтернетом.