Отримувати новини від Укртелеком

Контакти прес-центру

Телефон

(44) 234 12 14

Адреса

Україна, Київ-601, 01601, бульвар Т.Шевченка, 18

24.07.2020

Перше півріччя: збільшення доходів від інтернет-послуг на 7%, розширення оптичного покриття та нові цифрові територіальні громади

Суворо дотримуючись санітарних норм протидії COVID-19, Укртелеком побудував майже три тисячі кілометрів оптики в сотнях населених пунктів, скорочуючи цифровий розрив між містом та селом

У першому півріччі 2020 року загальний дохід Укртелекому залишився стабільним – на рівні понад 3,1 млрд грн. Дохід від телекомунікаційних послуг склав 2,545 млрд грн.

За результатами півріччя EBITDA склала понад 833 млн грн. Маржа EBITDA залишилась на досить високому рівні та становить 27 %.

Приватним абонентам надано послуг майже на 1,579 млрд грн, бізнес-споживачам – на 708,5 млн грн.

Продовжує зростати дохід від інтернет-послуг – у першому півріччі 2020 року він склав 943 млн грн, що на 7% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. У бізнес-сегменті він збільшився на 11% до 205 млн грн, а у масовому – на 6% до 738 млн грн.

Укртелеком продовжує розбудову оптичної інфраструктури, проклавши цього року вже майже 3 тисячі кілометрів волоконно-оптичного кабелю. Всі роботи, до яких залучаються місцеві підрядні організації, проводяться з дотриманням необхідних карантинних заходів. Цього року до сучасної оптичної мережі підключено понад 380 населених пунктів країни. З них вперше оптичний інтернет з’явився в 180 населених пунктах, де можливість підключення створено для майже 200 тисяч мешканців.

Оптичним інтернетом від Укртелекому вже користуються понад 1 100 медичних і навчальних закладів, більше 15% (170) з яких було підключено цього року, майже 300 об’єднаних територіальних громад (+20% або 60 ОТГ за перше півріччя) та понад 1500 об’єктів концентрації бізнес-клієнтів.

Мережа інтернет-доступу Укртелекому загалом охоплює понад 2 600  міст і сіл країни.

Укртелеком реалізував низку проектів з будівництва волоконно-оптичних каналів для різних бізнес-об’єктів, торговельно-розважальних, офісних центрів та інших об’єктів для забезпечення їх сучасними послугами, у тому числі «хмарними» сервісами, захистом від DDoS атак, доступом до телевізійного контенту.

Капітальні інвестиції за перше півріччя 2020 року склали 337 млн грн.

Надходження від комерційної оренди майна, незадіяного у виробничих процесах, склали 151 млн грн, перевищивши показник першого півріччя 2019 року більш ніж на 9%. Водночас варто зазначити, що враховуючи складну ситуацію із карантинними заходами для багатьох бізнесів, за власної ініціативи Укртелеком надавав спеціальну 50% знижку орендарям, діяльність яких було призупинено під час карантину, що призвело до недоотримання доходу, однак дозволило зберегти партнерські відносини з орендарями.

На високому рівні залишається заборгованість місцевих бюджетів щодо відшкодування витрат товариства за надані телекомунікаційні послуги пільговим категоріям громадян. Вона складає 141 млн грн.

Компанія продовжує працювати в умовах адаптивного карантину, дотримуючись заходів із запобігання поширення COVID-19 на території України. Зокрема, майже 60% офісних співробітників продовжують працювати віддалено, до фізичного прийому клієнтів повернулись 300 центрів обслуговування абонентів, та майже 30 з них ще працює виключно віддалено. На забезпечення протиепідемічних заходів Укртелеком вже спрямував понад 5 млн грн.

У першому півріччі 2020 року Укртелеком сплатив 918 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

 

Довідка: 

Публічне акціонерне товариство «Укртелеком» – найбільший оператор фіксованого зв’язку в Україні, лідер серед провайдерів Інтернету. Укртелеком є єдиним засновником та учасником ТОВ «ТриМоб» – мобільного оператора стандарту 3G.

Бізнес-клієнтам Укртелеком пропонує повний спектр послуг: індивідуальні системні рішення, корпоративні мережі зв'язку та передачі даних, послуги Дата-центру, фіксована і мобільна телефонія та «хмарні» рішення.

Укртелеком проводить стратегічну модернізацію  своєї телекомунікаційної мережі, що дозволить надавати абонентам доступ до інтернету на швидкості 50 Мбіт/с за технологією VDSL і до 1 Гбіт/с – за FTTH/GPON.

З 2013 року ПАТ «Укртелеком» приєднався до  бізнесів SCM

Бізнеси SCM, реалізують низку проектів спільно з Фондом Ріната Ахметова, і із перших днів загрози епідемії коронавірусу включилися в допомогу Україні. Зокрема, Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об’єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвесту, Укртелекому та інших активів SCM для допомоги Україні.