Отримувати новини від Укртелеком

Контакти прес-центру

Телефон

(44) 234 12 14

Адреса

Україна, Київ-601, 01601, бульвар Т.Шевченка, 18

22.04.2021

Швидкий розвиток оптичної інтернет-інфраструктури України - менеджмент Укртелекому звітував акціонерам за 2019 та 2020 роки

22 квітня 2021 року у Києві відбулися чергові Загальні збори акціонерів Укртелекому, де було розглянуто питання, включені до порядку денного.

Акціонери ПАТ «Укртелеком» затвердили звіт про роботу оператора за 2019 та 2020 роки. За результатами діяльності протягом попередніх двох років компанія розбудувала майже 15 тисяч кілометрів волоконно-оптичних ліній, інвестувавши на рівні 1,4 млрд грн у розвиток підключення сотень населених пунктів країни до сучасних ІКТ-сервісів. Водночас компанія сплатила 3,7 млрд грн податків та інших платежів до бюджетів усіх рівнів. Чистий прибуток, який було визначено відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності, за попередні роки склав 1,3 млрд грн. Акціонерами прийнято рішення, що отриманий прибуток буде направлено на покриття накопичених збитків за попередні роки.

Загалом компанія демонструє стабільно високу ефективність роботи. Так, наприклад, EBITDA Укртелекому у 2020 році склала 1,7 млрд грн при загальному доході на рівні 6,2 млрд грн. Розширення оптичної мережі дозволило компанії забезпечити зростання доходів від надання послуг інтернету та передачі даних на 7% до понад 2 млрд грн. Станом на початок 2021 року інтернет-послуги Укртелекому за різними технологіями доступні у 3322 населених пунктах України.

У 2021 році Укртелеком продовжуватиме трансформаційні процеси для забезпечення свого стійкого розвитку. Серед пріоритетів подальша реалізація проектів модернізації телекомунікаційної мережі, розширення оптичної сучасної інфраструктури, що скорочує цифровий розрив в Україні.

Також акціонери схвалили рішення щодо зміни типу та найменування товариства, що пов’язано з вимогами законодавства. Так, відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» від 16.11.2017 р. № 2210-VIII було запропоновано змінити тип Товариства з Публічного акціонерного товариства на Приватне акціонерне товариство. А у зв’язку зі зміною типу Товариства розглянуто питання і про зміну найменування Товариства: з ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «УКРТЕЛЕКОМ» на АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРТЕЛЕКОМ».