Отримувати новини від Укртелеком

Контакти прес-центру

Телефон

(44) 234 12 14

Адреса

Україна, Київ-601, 01601, бульвар Т.Шевченка, 18

22.10.2020

Укртелеком впроваджує проекти зі спільного використання телекоммережі в містах

Реалізація таких проектів дозволяє Укртелекому пропонувати своїм абонентам переключення з «мідного» на швидкісний «оптичний» інтернет, без будівництва надлишкової телекоммережі в містах

Національний оператор ПАТ «Укртелеком» у партнерстві з одеським інтернет-провайдером «SOHONET» розпочав переключення своїх абонентів з мідної технології доступу до інтернету на волоконно-оптичну. Таким чином інтернет-користувачі, у яких швидкість доступу до мережі була максимум 20 Мбіт/с (на технології АDSL), матимуть оптичний інтернет на швидкості до 1 Гбіт/с.

Цього року на нову технологію планується переключити понад півтисячі одеських абонентів Укртелекому в різних районах міста. Проект з модернізації триватиме і наступного року, протягом якого зі старої технології доступу – «по мідній телефонній лінії» (ADSL) – на сучасні оптичні інтернет-лінії зможуть переключитися понад три тисячі одеситів.

«Інтернет-провайдер «SOHONET» має розгалужену волоконно-оптичну мережу в Одесі. Використання існуючої оптичної мережі доступу партнера дозволяє Укртелекому швидко запропонувати своїм абонентам переваги сучасного оптичного підключення від національного оператора. Така форма співпраці взаємовигідна для обох сторін і є перспективною моделлю партнерства для інших міст України», – розповів Ігор Яремчук, директор зі стратегії ПАТ «Укртелеком».

«Одну телекомунікаційну мережу можуть використовувати декілька провайдерів для підключення абонентів і надання їм послуг. Це є трендом у галузі в різних країнах. А завдяки нашому партнерству з Укртелекомом цей тренд поширюється й в Україні. Варто зауважити, що мережа «SOHONET» побудована за технологією PON і є енергонезалежною, тож ми пропонуємо партнеру стабільну послугу високої якості, – прокоментував Андрій Верді, виконавчий директор «SOHONET».

Разом з цим Укртелеком продовжує розбудовувати власну волоконно-оптичну телекомінфраструктуру в районних центрах і селах Одеської області. Зараз тривають роботи з підключення населених пунктів, де раніше не було інтернету взагалі. Цього року вже було прокладено майже 300 кілометрів волоконно-оптичних ліній зв’язку. Завдяки цьому до швидкісного оптичного інтернету підключено 17 населених пунктів. Загалом в Одеській області послугами фіксованого інтернету від Укртелекому користуються в понад 130 містах і селах.

Додаткова інформація:

  • Інтернет за технологією xDSL (мідні кабелі) – швидкість передачі даних до 50 Мбіт/с. Швидкість інтернету при підключенні за ADSL-технологією макисмум 20 Мбіт/с. Для підключення потрібна існуюча мідна лінія та DSL-модем. 
  • Інтернет за технологією FTTx (волоконно-оптичні кабелі) –  швидкий, стабільний і надійний, зі швидкістю до 1 Гбіт/с. Сервіс надається по окремій оптичній лінії. 
  • PON (Passive optical network) – технологія пасивних оптичних мереж, заснована на деревоподібній волоконно-кабельній архітектурі з пасивними оптичними розгалужувачами на вузлах. Зазвичай є досить економічним способом забезпечення широкосмугової передачі інформації. 
  • Переключення з однієї технології на іншу відбуватиметься за попереднім повідомленням, абонент обиратиме потрібну йому швидкість – 200 Мбіт/с або 1 Гбіт/с. Більш детальна інформація щодо умов переключення, акційних пропозицій та іншого доступна за телефоном 0 800 506 800